Endüstriyel Arıtma

FİLTRASYON

Kum, Karbon, Demir, Mangan ve Arsenik arıtımı suda bulunan tortu,kimyasal,demir,mangan gibi değişik parametrelerin ; apartman,villa,otel,tatil köyü,toplu konut ve sitelerde,köy,kasaba ve şehirlerde kullanım ve içme suyu merkezi filtrasyonunda ,sanayi tesisleri vb. kullanılabilmektedir.

Bu sistemlerde suyun özelliğine göre uygun filtrasyon hızının seçilmesi en önemli unsurdur.

ULTRAFİLTRASYON

Suyun kimyasal yapısında herhangi bir değişiklik yapmadan, iyonik olmayan maddeleri tutarak suyun fiziksel ve biyolojik özelliklerinde maksimum düzeyde iyileştirme gerçekleştirmektedir.

0,1-0,01 mikron hassasiyetinde ve 1-5 bar çalışma basıncında arıtım yapan Ultrafiltrasyon sistemleri; partikül ve mikroorganizma gideriminde, partikül filtrasyonu ile proses suyu eldesinde, kaynak suyu şişeleme tesislerinde, gıda ve süt endüstrisi, atıksı arıtımında, RO ve NF öncesinde ön arıtma amaçlı olarak kullanılmaktadır.

UF sistemleri 0,01 mikron por çapına sahip membran yapısı ile bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmaların giderilmesinde %100 etkili sistemlerdir. Partikül gideriminde de %100 verime sahiptir.

REVERSE OSMOSİS (TERS OSMOZ) SİSTEMLERİ

Günümüzün en hızlı gelişen su arıtma teknolojisidir. Osmos farklı iyon derişimlerine sahip olan ve aralarında yarı geçirgen bir membran (zar) bulunan iki çözeltinin iyon derişimlerinin eşitlenmesi olayıdır. Osmotik basınç ile doğal olarak gelişen bu olaya bir karşı basınç uygulanarak doğal osmos olayı tersine döndürülür ve böylece işlem reverse osmos (ters osmos) adını alır.

ULTRAVİYOLE (UV) DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

UV dezenfeksiyon sistemleri, suda bulunan patojen ve projen bakteri, virüs, mantar ve diğer mikroorganizmaları 254nm dalga boyundaki mor ötesi ışınlara maruz bırakarak DNA ve RNA yapılarını bozar ve suya herhangi bir kimyasal madde ilave etmeden mikroorganizmaları zararsız hale getirir. İstenilen kapasiteye uygun modellerimiz mevcuttur. AISI 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir.

SU YUMUŞATMA

Suda çözünmüş olarak bulunan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg) iyonları suyun sertleşmesine (kireçlenmesine) sebep olmaktadır.
Yumuşatma sistemleri sudaki iyonların reçine yardımıyla giderilmesini sağlayan sistemlerdir. İstenilen kapasiteye uygun zaman ayarlı volumetrik (single tip), ve tandem (dubleks tip) modeller kullanılmaktadır.
Yumuşatma sistemleri; apartman,villa,köy,fabrika vb. yerlerin kullanım ve içme suyu ön arıtımında, üretim esnasında yumuşak su kullanan endüstrilerde, soğutma kulelerinde ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır.

OZONLAMA SİSTEMLERİ

Ozon doğada, güneşten gelen mor ötesi ışınların atmosferdeki oksijeni parçalayarak ozon moleküllerine çevirmesi sonucu oluşur. Teknolojik olarak ise, elektron boşalımı yardımıyla soluduğumuz havadan ya da saf oksijenden elde edilir. Doğal bir dezenfektan oluşu, kullanım alanlarının hızla yaygınlaşmasına ve güvenle kullanılmasına neden olmuştur.

Günümüzde, ozonun birçok faydasından yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir.
Firmamız, ozonun geniş kullanım alanlarına uygun, ozon ihtiyacı duyulan farklı sektörler için ozon jeneratörleri kullanılmaktadır.
Bu jeneratörler ile ozon gazı üretilmektedir. Su-Hava dezenfeksiyonunda renk, koku,tat ve bulanıklık gideriminde, yüzme havuzlarında ve daha bir çok amaç için kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin ücretsiz ürünlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.


    Dil Seçin