Kışın su içmeyi unutanlar için günlük tüyolar

Soğuk kış günlerinde hava sıcaklığı düşük ve vücut terlemesi yaza göre daha az olduğundan,  pek çoğumuz su içmeyi ya atlıyoruz ya da iç mekân iklimlendirmelerinden dolayı dudaklarımız kuruyuncaya kadar susuz kaldığımızı fark etmiyoruz ve bu ihmal ciddi sağlık problemlerine bile neden olabiliyor. 

Sizin için derlediğimiz tüyolarla kendinize ve çevrenize su içmeyi hatırlatın, kışın da bedeninizi susuz bırakmayın!  

 – Kışın, yaza göre evde daha çok vakit geçiriyor ve su içmeyi unutuyor musunuz? Birden çok su dolu sürahiyi evinizin farklı noktalarında örneğin yemek masanıza, salon sehpanıza ya da çalışma masanıza bırakın. Bir odadan diğerine geçtiğinizde, sürahiler gözünüze çarpacaktır; hemen bir bardak su için!

 – Sabah uyandığınızda mutlaka göreceğiniz bir noktaya, mesela banyo aynasına “Sabah Su İçmeyi Unutma!” ya da “Bu sabah suyunu içtin mi?” yazılı bir hatırlatma notu asarak her sabah kendinize bir iyilik yapabilirsiniz! 

 – Su içmeyi unutanlara yönelik hazırlanmış özel tasarımlı şık cam sürahi, bardak setleri ya da mataraları kullanmayı deneyebilirsiniz. Rengarenk tasarımlarıyla hoşunuza gidecek olan bu cam eşyalar, gün boyu gözünüzün önünde olsun ve size su içmeniz gerektiğini hatırlatsın! 

 – Ofiste, çalışma arkadaşlarınızla su içme/hatırlatma oyunu oynayabilirsiniz.  Ara ve ana öğünlerden önce herkesin birbirine su içmesini hatırlatarak ve yanında suyu olmayanlara bir bardak su servisi yaparak bu eğlenceli sorumluluğu üstlenebilirsiniz. 

 – Dışarıdayken mataranıza ya da cam şişenize atacağınız bir adet çubuk tarçınla kış suyunuzu lezzetlendirebilir ve susamaya fırsat vermeden su içmeyi daha da çekici hale getirebilirsiniz. 

 – Cep telefonunuza kuracağınız popüler bir uygulama ile belirli aralıklarla su içmek için gün boyu kendi alarmınızı kurabilirsiniz. Bir süre sonra alarma gerek kalmadan su içme alışkanlığı kazandığınızı fark edeceksiniz!  

 Bu hatırlatma ve su içme yöntemlerinden biri, bu kış mutlaka sizin de işinize yarayacaktır. 

 Baysu su arıtıcılarından elde edeceğiniz sağlıklı ve lezzetli suyunuz kış aylarında da sizin yanınızda olsun! 

Baysu Arıtma Sistemleri ailesi ile tanışmak için 0258 372 2696 No’lu müşteri hizmetleri telefonumuzdan bizi arayın. Dilerseniz sosyal medya kanallarımız üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin ücretsiz ürünlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.


    Dil Seçin