Su İçmek İstiyorum Ama İçemiyorum Diyenlere, Su İçmeleri için 5 Tüyo !

Belki siz diyorsunuzdur, belki de çevrenizden muhakkak duymuşsunuzdur: “Su içmek istiyorum ama içemiyorum.” cümlesini. Siz de söylüyor olsanız, tanıdığınız biri de söylemiş olsa; ne siz yalnızsınız ne de tanıdığınız kişi! Pek çok kişi aynı dertten muzdarip. Halbuki su, sağlığımız için gerçek anlamda ihtiyaç duyduğumuz en önemli kaynak. O zaman gelin size suyu nasıl içebileceğiniz konusunda tüyolar verelim:

İlk önerimiz:
Suyun da farklı lezzetlere sahip olduğunu hatırlatarak, lezzetini en seveceğiniz suyu bulmanız. Baysu sularının lezzeti tüm kullanıcıları tarafından tam puanla notlandı.

İkinci önerimiz:
Suyu birkaç damla limon veya birkaç dilim elma ile ya da sevdiğiniz bir meyve-sebze tatlandırmanız. Su içme alışkanlığını kazandıktan sonra tatlandırdığınız sebze-meyveyi suyunuza koymayı kesebilirsiniz. 3 hafta düzenli su içmeniz size su içme alışkanlığı kazandırır.
Baysu sunduğu alkali su ile sağlığınızı düşünüyor.

Üçüncü önerimiz:
Eğer çay, kahve, meyve suyu gibi diğer içecekleri çokça içiyorsanız, bu içecekler susama hissinizi azaltabilir. Günde 5 bardak çay içiyorsanız, 2 bardağını su ile yer değiştirin ya da 3 bardak meyve suyu içiyorsanız en azından bir bardağına su koymanız. Yavaş yavaş, suyun diğer içeceklerin yerine geçmesini sağlayabilirsiniz.

Dördüncü önerimiz:
Her bir bardak su içtikten sonra kendinizi ödüllendirin. Sağlığınız için çok değerli bir alışkanlık kazanıyorsunuz ve ödülü hak ediyorsunuz.

Ve son önerimiz:
Su içtikçe cildinizin, saçlarınızın daha canlı ve genç olacağını, metabolizmanızın daha dengeli çalışacağını, iş organlarınızın görevlerini layıkıyla yapacağını, daha dinç ve daha dikkatli olacağınızı kendinize sık sık tekrarlamanız.

Özellikle aç karnına içeceğiniz bir bardak su; size enerji verecek, pek çok hastalıktan sizi koruyacak, kilo almanızı engelleyecektir.

Yazımızı sonuna kadar okuduysanız da, bir bardak suyu hak ettiniz demektir! Afiyet olsun.

NOT: Su içmeyi unutmamak için, telefonunuza alarm kurmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin ücretsiz ürünlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.


    Dil Seçin